Поврзете се со нас

Свет

Манасков покажа дека знае да „кине“ и кошаркарски мрежички (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Дејан Манасков е еден од асовите кој остана и одработи тренинг со дел од соиграчите од Веспрем, а дека на тренинзите на унгарскиот гигант може да биде забавно ни откри самиот унгарски гигант.

Имено Веспрем на своите социјални мрежи објави видео од Манасков и Кентан Мае како се натпреваруваат во кошарка, односно кој ќе биде попрецизен. Интересна беше битката, двајцата покажаа дека имаат добар шут и можат да се снајдат и во овој спорт.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни