Манасков како Мајкл Џордан: Леташе и постигна два неверојатни голови, од кои еден е во ТОП 5 најубави голови во ЛШ (Видео)

deki

Македонскиот репрезентативец  во редовите на Веспрем, Дејан Манасков се најде во топ 5 листата на најубави голови во Лигата на шампионите. Тој постигна два фантастични гола од кои против Кјелце, од кои еден влезе во листата на најубави голови на последното коло. Тој успеа во воздух да ја превземе топката и да упати успешен шут кон голот. Но, сепак, слободно може да се заклучи дека и вториот гол претставува своевидна ракометна мајсторија на Дејан Манасков. Уверете се сами.

Facebook Коментари