Поврзете се со нас

Свет

Манасков имаше успешна операција на коленото, ја испрати првата порака (ФОТО)

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Дејан Манасков пред извесно време заработи потешка повреда на коленото, повреда поради која мораше да замине на операција.

Истата веќе е изведена и минала во најдобар ред, информација која ја потврди ракометарот на Веспрем кој воедно ја испрати и првата порака.

-Операцијата мина како што треба, одлично се чувствувам поради вашите поради во изминативе две недели. Интересниот дел може да започне, се гледаме наскоро, сите ве сакам, -порача насмеаниот Манасков од болничкиот кревет.

Некогашниот член на Вардар и Металург ќе се врати на терените дури наредната година што дефинитивно е голем проблем за нашата репрезентација која ја очекува ЕП.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни