Поврзете се со нас

Свет

Манасков и Веспрем со пресврт до нова победа во Унгарија

Објавено

на

Составот на Веспрем по одличното издание против ПСЖ и победата во Лигата на шампионите оствари триумф над Ференцварош во домашниот шампионат.

Фаворитот не се прослави на оваа средба, но со пресврт дојде до славје од 30-27. Ферецварош одигра одлично прво полувреме и на пауза замина со предност од 16-12, меѓутоа ова ниво не го задржа во продолжениот или поточно Дејан Манасков и компанија покажаа знаење, квалитет, карактер и го продолжија максималниот ефект во првата лига на Унгарија (три од три).

Манасков даде два гола, најпрецизни беа Лигетвари и Јахија со по 5 погодоци.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни