Поврзете се со нас

Свет

Манасков и Веспрем рутински до нова победа во Унгарија

Објавено

на

blank

Дејан Манасков и Веспрем ја прокнижија 16. победа на 17 натпревар во првата лига на Унгарија.

Избраниците на Дејвис го потврдија статусот на фаворит и славеа над Спорт36-Комло со резултат 40-31. Уште во првите 30 минута домашниот тим се избори за предност од 21-14, па таа позитива во преостанатиот дел беше надогрдена, надополнета за конечни на крајот плус 9.

Мае со шес гола беше прв стрелец, по пет дадоа Штрлек и поранешниот вардарец Шишкарев, додека пак нашиот Манасков даде еден погодок.

Веспрем кој е водечки на табелата во следниот лигашки натпревар го пречекува Дабас на 17 март.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни