Поврзете се со нас

Македонија

Манасков и Даниловски остануваат во Охрид

Објавено

на

Македонскиот ракометен прволигаш ГРК Охрид активно работи на формирање на тимот за наредната година, а првата задача е продолжување на соработката со играчите кои го понесоа најголемиот товар во изминава сезона.

Пред неколку денови Охрид ги продолжи договорите со голманот Јагош Брауновиќ, средниот бек Филип Кривокапиќ и десниот бек Денис Тот, додека пак претходно беше потпис на нов договор стави и тренерот Раде Стојановиќ.

Сега од таборот на охриѓани информираа дека е подадена рака со голманот Никола Даниловски и левиот бек Мартин Манасков и тие кампањата 2020/2021 ќе ја минат во нивните редови.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни