Поврзете се со нас

Свет

Манасков е најдобриот стрелец на Веспрем во оваа сезона (ФОТО)

Објавено

на

Македонскиот репрезентагтивец, Дејан Манасков е најдобар стрелец на Веспрем во актуелнава натпреварувачка кампања.

Унгарскиот гигант досега има одиграно 45 мечеви во сите натпреварувања, а нашиот Деки со вкупно 145 погодоци е лидер на листата на најфикасни ракометари.

По левото крило следат Петар Ненадиќ и Андреас Нилсон со 143 гола, четврти е Гаспер Маргуч со 139, додека првата петка ја заокружува репрезентативецот на Египет, Омар Јахија (133).

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни