Поврзете се со нас

Италија

Мало дете побара услуга од Мурињо, Жозе одговори во свој стил и ги воодушеви фановите на Рома (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/OfficialASRoma

Жозе Мурињо замина на репрезентативна пауза без големи главоболки и лутина поради ремито кое го одиграа Рома и Лацио без голови, но очигледно импресиите од овој меч се уште се свежи кај Португалецот.

Тренерот на Рома денеска бил дел од фудаблски самит кој се одржал на „Олимпико“, а од кој дел биле голем број млади фудбалски фанови кои имаат и чест да бидат блиску до „специјалниот“.

Едно од најхрабите момчиња побара услуга од Мурињо и побара да го поздрави преку видео порака целиот негов клас од основно училиште, по што Жозе одговори во свој стил.

– Испраќам прегратки до сите фанови на Рома во 3Д класот, не до оние на Лацио!, – гласи пораката на Жозе.

Со овој потег, Мурињо уште еднаш ги освои симпатиите меѓу фановите на Рома, кои се надеваат дека искусниот стручњак набрзо ќе го продолжи договорот кој му истекува на крајот од сезоната.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни