Малерозни фаворити: Како Ферстапен и Хамилтон доживеаја разочарување во Баку (Видео)

Макс Ферстапен ја задржа малата предност во однос на Луис Хамилтон во генералниот пласман и по трката во Азербејџан, но најголемите фаворити за победа доживеаја тешки удари за време на трката. Возбудувањата во Баку може да се поделат во два дела. Во првиот Ферстапен и Перез добија предност по влегувањата во боксот и на пет … Продолжи со читање Малерозни фаворити: Како Ферстапен и Хамилтон доживеаја разочарување во Баку (Видео)