Мал, ама моќен: Канте го „оддува“ Вернер (Видео)

kante

Во изминативе денови се играа мечеви од Лигата на нации, а еден од најзначајните беше меѓу пресметката меѓѕ Франција и Германија која им припадна на домаќините со 2-1 со погодоците на Антоан Гризман во второто полувреме.

Оваа битка во Париз воедно донесе и еден дуел меѓу Н Голо Канте и Тимо Вернер кој веднаш стана хит на социјалните мрежи. Имено големиот борец Канте покажа колку е цврст и моќен, па едноставно го оддува противникот во нивниот дуел.

Facebook Коментари