Поврзете се со нас

Репрезентација

Македонските ракометари го продолжуваат настапот на СП со дуел против Алжир

Објавено

на

Македонската машка ракометна репрезентација денеска го продолжува настапот на Светското првенство, каде ќе разигрува за што подобра финална позиција.

Избраниците на Кире Лазаров се меѓу фаворитите во таканаречениот „Президент куп“, односно во фазата во која се вклучени селекциите кои не обезбедија место во главната фаза, а прв противник денеска им е селекцијата на Алжир.

Африканската селекција беше во група со Србија, Катар и Египет и го освои последното место, а досега има еден пораз во единствениот меѓусебен дуел со нашата селекција.

Во истата група со Македонија и Алжир се уште две африкански селекции, односно Тунис и Египет.

Натпреварот денеска започнува од 15:30 часот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни