Поврзете се со нас

Одбојка

Македонските одбојкари ги дознаа противниците од групата на ЕП

Објавено

на

Македонската машка одбојкарска репрезентација вечерва ги доби противниците од групната фаза на претстојното Европско првенство и тоа на ждрепката која се одржа во Неапол.

Македонија е кодомаќин на овој шампионат заедно со Бугарија, Израел и Италија, а ќе настапи во група со селекциите на Црна Гора, Полска, Холандија, Чешка и Данска.

За нашите најдобри одбојкари ЕП во 2023 година ќе биде и продолжување со учеството на овој престижен турнир, на кој учествуваше и претходните две изданија.

Европското првенство ќе се игра од 18 август до 16 септември 2023 година.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни