Поврзете се со нас

Светски првенства

Македонските кадети ги добија противниците за СП во Хрватска

Објавено

на

Фото: www.facebook.com/rfmofficial

Македонската машка кадетска репрезентација денеска ги доби противниците за претстојното Светско првенство кое во август ќе се одржува во Хрватска.

Ждрепката одлучи Македонија да биде во група со Норвешка и Црна Гора, како и со уште една селекција која ќе биде дополнително одредена.

Последниот член во групата Ф ќе биде познат по ИФХ трофи турнирот кој ќе се игра во Костарика.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни