Македонката Муса со 12.место на последното СП во Франција (Фото)

edina musa Svetsko Prvenstvo

Едина Муса, која во претходниот период беше една од најдобрите македонски кошаркарски репрезентативки, реши да го промени спортот и да се испроба во фитнес спортот. Таа овој спорт го започна како дел од физичките припреми на кошаркарките, но, по се изгледа се заљуби и кошарката отиде во втор план. Токму, со нејзините припреми, таа успеа да дојде до ниво кое би и позавиделе и фитнес девојки кои тренираат со години. Таа како единствен учесник од Македонија,  зема учество на последното Светско првенство (IFBB WORLD FITNESS CHAMPIONSHIPS) кое се одржа во Франција и во категорија „бикини“ – девојки над 172 сантриметри, го освои 12. место од вкупно 20 учеснички.

I ❤️ em😊

A post shared by edina musa (@edina_musa) on

Zavrsni podgotovki😊 spremni za SVETSKO💪🏻💪🏻💪🏻

A post shared by edina musa (@edina_musa) on

Facebook Коментари