Поврзете се со нас

Репрезентација

Македонија го задржа своето место на најновата ФИФА ранг листа

Објавено

на

blank

Фудбалската репрезентација на Македонија го задржа своето место на најновата ранг листа која ја објави Светската фудбалска федерација (ФИФА).

Нашиот национален тим со вкупно 1362 поени е на 65 позиција на февруарското рангирање или во случајот е меѓу Хондурас и Албанија. Кога се во прашање пак нашите противници во групата за Европското првенство, Холандија е најдобра пласирана на 14. место, додека Австријците и Украинците се на 23 и 24 позиција.

Врвот е резервиран за Белгија со 1780 поени, а во Топ 5 се уште репрезентациите на Франција, Бразил, Англија и Португалија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни