Поврзете се со нас

Македонија

Македонија Ѓорче Петров доведе играч за врска од Србија (ВИДЕО)

Објавено

на

Тимот на Македонија Ѓорче Петров успешно заврши уште една трансфер операција, па така нов член на македонскиот прволигаш е српскиот интернационалец Страхиња Павишиќ.

Павишиќ има 27 години и во новата средина доаѓа од Самтредиа од Грузија, состав кој го води нашиот стратег Димитар Капинковски. Страхиња е последен играч за врска, ама може да игра и малку понапред, висок е 196 сантиметри што сигурно е уште еден плус кога се во прашање воздушните дуели, плус секако може да биде опасен и во противничкиот шестаесетник.

Тој освен во Србија и Грузија, има настапувано и во Словачка.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни