Поврзете се со нас

Дејвис куп

Македонија ги доби ривалите за Дејвис Купот

Објавено

на

foto: FB/Македонски тенис Makedonski tennis

Македонската тениска репрезентација ги доби ривалите во Дејвис Купот или поточно за битките во Третата Европска зона во Улцињ.

Нашата селекција предводена од Горан Шевченко и тенисерите Димитар Грабул, Шендрит Деари, Берк Бугариќ и Амар Хусеиновиќ ќе ги одмерат силите со Словенија (носител) и Црна Гора (домаќин).

Прв наш ривал ќе биде Црна Гора на која најдобро рангиран играч им е Резарт Чунгу.

Во Б групата пак се сместени Кипар, Молдавија, Азербејџан и Косово.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни