Поврзете се со нас

Боречки спортови

Македонецот Волкановски го разби „корејското зомби“ и ја одбрани титулата (ВИДЕО)

Објавено

на

Австралискиот ММА борец со македонско потекло, Александар Волкановски со ново фантастично издание дојде до 11. победа во толку борби во УФЦ.

Волкановски пред себе го имаше Чан Сунг Јунг попознат како „корејско зомби“, но Азиецот немаше решение за Македонецот кој покажа сила, моќ и по трет пат ја одбрани титулата во перолесна категорија откако претходно тоа го направи против Макс Холовеј и над Брајан Ортега.

-Сега сум на друго ниво и никој не може да ме запре, -порача Волкановски.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни