Поврзете се со нас

Германија

Макај за актуелна ѕвезда на Баерн: Дали ви се верува дека го добија бесплатно?

Објавено

на

Фановите на Баерн Минхен го паметат Рој Макај како одличен напаѓач кој постигна многу голови за германскиот тим меѓу 2003 и 2007 година, а во своето интервју за „Кикер“, Холанѓанецот не штеди комплименти за играчот кој настапува на неговата позиција во моментов.

Секако, се работи за Роберт Левандовски, кој со своите голови го предводи Баерн последните сезони.

– Се работи за комплетен играч, еден од најдобрите напаѓачи во светот. Секоја година постигнува најмалку 30 голови и работи напорно за другите во тимот.

– Нема што многу да се коментира, погледнете ја само статистиката и бројот на голови кои ги постигнал. Дали ви се верува дека Баерн го доби бесплатно? – прашува Макај кој не крие дека е воодушевен од Левандовски.

Полјакот дојде без отштета од редовите на ривалот Борусија Дортмунд и веќе има 231 гол во дресот на Баерн.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни