Поврзете се со нас

Шпанија

Мајсторски деби гол на Феран Торес за Барселона (Видео)

Објавено

на

Зимското засилување за Барселона, Феран Торес на натпреварот против Атлетик Билбао во рамките од Купот на кралот го игра вториот свој натпревар во новиот тим.

По проблемите со регистрацијата, Феран конечно почна да игра за Барселона, а Чави веднаш почна да го става во првиот тим.

По деби настапот против Реал Мадрид во Суперкупот, Феран денеска го игра вториот натпревар за Барселона и веднаш покажа зошто е донесен на „Камп Ноу“.

Офанзивецот на фантастичен начин ја затресе мрежата на Агирезеабала, за во овој момент израмнување на резултатот 1:1.

Претходно Атлетик Билбао стигна до рано водство со голот на Икер Муниаин кој го совлада Тер Штеген уште во 2. минута од средбата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни