Поврзете се со нас

Балкан

Мајсторска завршница: Етеми продолжи да дава голови во првата турска лига (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: https://twitter.com/istanbulspor

Македонскиот репрезентативец, Валон Етеми игра на навистина високо ниво во оваа сезона во тимот на Истанбулспор, тим за кој денеска даде уште еден гол во првата лига на Турција.

Офанзивецот овојпат имаше мајсторска завршница на пресметката против Кајсериспор. Етеми одлично реагираше во 32 минута и во тие моменти му донесе водство на домашниот состав од 2-1, ама продолжението им припадна на гостите кои направија пресврт и на крајот славеа со 4-2.

Ова за Етеми беше 8 првенствен погодок, има забележано и 3 асистенции што значи дека нашиот ас директно учествувал во 11 од 20 голови на Истанбул во шампионатот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни