Мајсторска асистенција на Алиоски, рутинска реализација на Пандев за водство на Македонија (Видео)

MKD-Liht2

Македонската фудбалска сениорска репрезентација води против Норвешка со 1-0 на пријателскиот меч на националната арена „Филип Втори“ во Скопје.

Голот за водство падна во 43 минута и истиот беше во режија на Езџан Алиоски и Горан Пандев, првиот испрати перфектна топка во шестнаесетникот, а капитенот не згреши и го матираше голманот на противникот.

Facebook Коментари