Поврзете се со нас

Свет

Мајсторијата на Лазаров е меѓу најатрактивните голови на сезоната во Франција (ВИДЕО)

Објавено

на

Франција поради пандемијата со КОВИД-19 предвреме стави крај на сезоната, ама тоа не значи дека не може да се направи едно резиме и да се одберат најдобрите, најтрактивните моменти во натпреварувачката 2019/2020.

Токму во категоријата на најмајсторски голови место имаше за нашиот Кире Лазаров кој беше сместен во одбрано друштво со својот супер погодок за победа над Шамбери. Кире по истекот на времето погоди преку „жив ѕид“ за огромна радост и триумф на Нант од 29-28.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни