Поврзете се со нас

Германија

Мајсторија за спас на неговата екипа: Хрустиќ го постигна најнеобичниот гол во оваа сезона во Бундеслигата (ВИДЕО)

Објавено

на

Тимот на Ајнтрахт Франкфурт не успеа да дојде до посакуваниот резултат на денешната пресметка против Мајнц во Бундеслигата, но и освоенио бод е подобар откако да се загуби и со тоа да се направи поголем чекор наназад во трката за пласман во Лигата на шампионите.

Домашниот тим беше во негатива се до 86 минута кога Австралиецот со босански корени Ајдин Хрустиќ го постигна нејнеобичниот гол во оваа кампања за конечни 1-1. Офанзивецот паднат успеа да упати лоб удар кој заврши во мрежата на гостите.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни