Поврзете се со нас

Свет

Мајсторија за ерупција на трибините: Тодороски со супер гол го спаси Сумгаит од пораз (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Тодор Тодороски постигна страшен гол за Сумгаит во првата лига на Азербејџан.

Тодороски кој беше стартер на средбата против Габала биеше маестрално во 79 минута кога ги постави конечните 1-1. Неговиот удар заврши во аголот на голманот на гостите, мајсторија која донесе ерупција меѓу присутните гледачи на трибините.

Кога е во прашање пак голот за гостите тој исто така беше дело на македонски интернационалец и тоа Исник Алими.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни