Поврзете се со нас

СЕХА лига

Мајсторија во негов стил: Маестро Дибиров е автор на најтрактивниот гол во СЕХА лигата (ВИДЕО)

Објавено

на

Искусниото крило на Вардар, Тимур Дибиров е автор на најтрактивниот погодок на месецот во СЕХА регионалната лига.

Дибиров блескаше против Војводина, а еден од тие негови погодоци се најде на првото место во изборот на медиа тимот на регионалното натпреварување за месец април.

Покрај асот на Вардар во Топ 5 изборот се и Халил Јагањац, Страхиња Станковиќ, Олександр Касаи и Педро Пачеко.

Одличниот Чаневски ја има одбраната на месецот во СЕХА лигата (ВИДЕО)

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни