Поврзете се со нас

Европски првенства

Мајсторија на денот: Димитријевиќ погоди тројка од половина терен (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонската кошаркаска репрезентација со победа над Италија ги задржа шансите шансите за пласман ан Европското првенство, а потегот на мечот го имаше нашиот најдобар играч Ненад Димитријевиќ.

Членот на Хувентуд даде 22 поени меѓу кои и тројката од половина терен на крајот на третата четвртина. Имаше уште точно 2.6 секунди на семафорот, Нено ја зема топката и испрати шут кој заврши на посакуваното место за наше водство кое го задржавме во завршниот период.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни