Поврзете се со нас

Германија

Мајсторија која ќе се врти: Соиграч на Чурлинов постигна гол од половина терен (ВИДЕО)

Објавено

на

Шалке 04 минатата седмица го потврди пласманот, кам-бекот во првата германска лига, па денеска без притисок го дочека дуелот против Нирнберг.

На истиот составот од Гелзенкирхен даде спектакуларен погодок со кој го отвори резултатот, гол кој беше дело на Родриго Саласар. Саласар доби топка од Дарко Чурлинов, а притоа забележа дека домашниот голман Клаус е под излезен и со фантастичен удар од огромна далечина го матираше.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни