Поврзете се со нас

Свет

Мајсторија која ќе се врти: Играч на Бетис го постигна најлудиот кош на сезоната во АЦБ лигата (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Составот на Бетис го загуби вчерашниот натпревар против Сан Пабло Бургос во првата лига на Шпанија, но домашниот играч Џером Рендл го имаше потегот на мечот, а можеби и на сезоната во најквалитетното натпреваруавње на Пиринеите.

Џером се најде во многу тешка ситуација, но без разлика на тоа се обиди и успеа со една рака да погоди скоро преку целиот терен со звукот на сирената за крај на третата четвртина.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни