Поврзете се со нас

Шпанија

Мајсторија: Де Ла Торе со магичен гол со пета ја замолкна „Месталја“ (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/elchiringuitotv

Селта Виго ја елиминираше Валенсија во Купот на Шпанија и тоа откако славеше на нејзин терен на „Месталја“ со 3-1.

Еден од најзаслужните за овој триумф на гостите беше Лука Де Ла Торе кој постигна гол и запиша асистенција со тоа што неговиот погодок беше мајсторија која дефинитивно ќе се врти во наредниов период.

Се играше 13. минута кога Американецот најдобар се снајде по изведениот корнер, мешаницата и со пета ја смести топката во мрежата на „лилјаците“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни