Поврзете се со нас

Евролига

Мајстории за ерупција на трибините: Најмоќните акции и потези на сезоната во Евролигата (ВИДЕО)

Објавено

на

Сезоната во кошаркарскката Евролига ќе биде затворена оваа седмица и тоа со завршниот фајналфор турнир на кој домаќин ќе биде Берлин, турнир на кој за титулата ќе се борат Реал Мадрид, Олимпијакос, Панатинаикос и Фенербахче.

Тоа се четирите екипи кои покажаа најмногу во текот на натпреварувачката 2023/2024 во која имаше навистина страшни акции, индивидуални и колективни, моќни потези од кои беше тешко да се изберат најдобрите, но од Евролигата направија Топ 10 избор во кој ќе можете да уживате во наредните пет минути.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни