Поврзете се со нас

Свет

Мајстории во режија на Меси и Алба, Интер Мајами повторно прими три гола (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:x.com/InterMiamiCF

Лионел Меси и неговите поранешни колеги од Барселона дефинитивно ги влечат сите конци во Интер Мајами, но и тие не можат да дадат толку голови колку што екипата почна во последно време.

Меси, Суарез и Алба се запишаа во листата на стрелците на дуелот против Сент Луис Сити кој рано утрово се одигра во Флорида, ама и тоа не беше доволно да се дојде до победа.

Домаќините трипати губеа, ама се враќаа во игра преку Меси кој во саработка со Алба даде погодок во негов стил, потоа Лео+Жорди му наместија гол на Суарез за да на крајот и дефанзивецот се запише во листата на стрелци за 3-3.

Фаворитот имаше и шанси во завршницата да направи комплетен пресврт, но не го матираше одличниот Бурки.

Со 35 бода избраниците на Мартино се први во источната конференција во МЛС лигата, меѓутоа со два одиграни натпревари повеќе во однос на второпласираниот Синсинати.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни