Поврзете се со нас

Германија

Мајстории од кои боли глава-најдобрите соло погодоци на сите времиња: Робен, Рибери, Окоча…(ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/FCBayernEN

Германската Бундеслига е една од најдобрите светски фудбалски шампионати, првенство во кое низ историјата имаат паднато многу магични, мајсторски голови кои вечно ќе се паметат.

Луѓето задолжени за Јутјуб каналот на ова првенство тоа не го заборават и во вистинско време знаат да не потсетат особено ако имаме добар повод за тоа како што беше погодокот на Џамал Мусиала против Волфзбург.

Токму и овој погодок се најде на Топ 10 листата на најдобрите соло голови во историјата на ова натпреварување, ремек дела кои се во режија на Графите, Робен, Рибери, Окоча…

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни