Поврзете се со нас

Франција

Мајката на Мбапе со официјално соопштение: Имаме договор со Реал Мадрид, но имаме договор и со ПСЖ

Објавено

на

Мајката на францускиот репрезентативец и член на ПСЖ, Килијан Мбапе, Фајза, исткана дека во моментов играчот има постигнато договор и со двата клуба кои сакаат да го видат играчот во своите редови следната сезона.

Французинот ќе го обележи летниот преоден рок, а веќе извесно време се шпекулираше дека тој е многу блиску до премин во редовите на Реал Мадрид.

Сеапк, од ПСЖ не се откажале од неговите услуги и му понудиле одличен договор, нешто што го натерало играчот дополнително да размисли.

Фајза Мбапе сега истакна дека играчот имал договор и со Реал Мадрид и со ПСЖ и дека наскоро ќе ја донесел конечната одлука за својата иднина.

– Имаме договор и со Реал Мадрид и со ПСЖ. Килијан сега ќе одлучи. Двете понуди од ПСЖ и Реал Мадрид се речиси идентични. На Килијан останува, тој ќе ја донесе конечната одлука, -изјави Фајза Мбапе.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни