Поврзете се со нас

Европски купови

„Магионичарот“ Димитријевиќ го има потегот на колото во Еврокупот (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонскиот плејмејкер, Ненад Димитријевиќ го има потегот на колото во второто по ранг најквалитетно кошаркарско натпреварување на стариот континент Еврокупот.

Составот на Валенсија го растури Будуќност со 103-76 на средбата во „Ла Фонтета“, средба на која нашиот Димитријевиќ не беше расположен за кошеви, потроши малку топки, но затоа ги разигруваше соиграчите и беше прв асистент со шест успешни додавања.

Една од тие асистенции беше магична, прво мина низ Јагодиќ-Куриџа и Мицов за да потоа одново си поигра со првиот по што го проигра Тоби кој заби под прекршок на Рид.

Мајсторија вредна број еден на 11. коло во Еврокупот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни