Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Магионичарката Ристовска го има најубавиот гол во ЛШ (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонското крило, Сара Ристовска е автор на најубавиот гол во рамките на 4. коло во Лигата на шампионите.

Тимот на ЦСКА Москва во оваа рунда славеше над Савехов со 29-28 во меч во кој Сара даде три погодоци. Еден од нив беше вистинско ремек дело, вистинска магија, па Македонката доби признание од ЕХФ за најатрактивен погодок.

Ристовска ги остави зад себе Мерк, Офтедал, Станко и Бургар.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни