Поврзете се со нас

Евролига

Магионичар со топка: Визијата и креативноста на Милош Теодосиќ (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:www.facebook.com/VirtusSegafredoBologna

Милош Теодисиќ со години е еден од најдобрите плејмејкери во Европа, ас кој знае од ништо да направи нешто на теренот.

Србинот е познат по своите магични асистенции, страшни додавања до соиграчите, визија со која можат да се пофалат малку играчи. Со својата Виртус Болоња тој настапува во Евролигата, па токму со неговите мајстории беше направена компилација во три минути, компилација која е вистинско ужување за сите фанови.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни