Магијата на вардарецот е број еден: Брилијантниот Карачиќ го има најатрактивниот погодок од групите А и Б на ЕП (Видео)

karacic

Веќе е завршена првата фаза во групите А и Б на Европското првенство во Хрватска, а ЕХФ по последните мечеви направи Топ 5 листа на најатрактивните погодоци од овој дел.

Голот  број еден е дело на вардаровиот бек, Игор Карачиќ кој на пресметката со Исланд изведе брза контра, го претрча целиот терен и со мајсторски удар го измами голманот Густавсон.

Facebook Коментари