Магија на Тарабокија: Играчот на Висла постигна гол од „мртов агол“ (Видео)

marko-tarabokija

Висла Плоцк ја започна сезоната во Лигата на шампионите со убедлива победа над Вакер Тун, а потегот на натпреварот го имаше босанскиот репрезентативец, Марко Тарабокија.

Откако се најде во една навидум безизлезна позиција, Тарабокија успеа од мртов агол да го совлада противничкиот голман и да го реализира потегот кој сигурно е меѓу поатрактивните и во целосното прво коло на најелитното натпреварување.

Facebook Коментари