Магија на мал простор на Салах, Ливерпул со „двоен удар“ за Порто (Видео)

Firmino-Salah

Ливерпул има одлична предност на полувреме против Порто, откако води со 2:0 на гостувањето на „О Драгао“.

Мане во 25 и Салах во 29. минута успеаја за краток период да го нокаутираат домаќинот и да се стекнат со важна предност по првите 45 минути, а посебно атрактивен беше потегот на Салах кој одлично се снајде на мал простор за да го зголеми водството.

Facebook Коментари