Магична асистенција на Иско, Шмелцер и Гереиро не знаеја што ги снајде (Видео)

isko-apoel

Победата на Реал Мадрид беше зачинета со рекордот на Роналдо, но и асистенцијата на Иско кој го испрати клучното додавање до Борха Мајорал кога на почетокот од средбата неговиот тим поведе со 1:0.

Иако има фудбалски фанови кои тврдат дека додавањето е случајно, поголемиот дел од нив се воодушевуваат на потегот на шпанскиот фудбалер и начинот на кој го исфрли од игра двајца противнички фудбалери (Шмелцер и Гереиро).

Facebook Коментари