Поврзете се со нас

Балкан

Магдевски беше расположен, Плоешти реди победи на домашен терен

Објавено

на

Плоешти на плејмејкерот Андреј Магдевски продолжи да реди победи на домашен терен во новата календарска година, а најнова жртва беше составот на Мунисипал Галати кој беше совладан со 86-81.

Ова за Магдевски и пријателите беше трет триумф во низа пред своите гледачи во 2022 или севкупно седмо славје во шестанесеттиот првенствен меч во Романија со што го заземаат петтото место на прволигашката табела.

Македонскиот репрезентативец беше расположен за надигрување и даде 14 поени со 4 скокови и 7 асистенции, најефикасен беше Вотсон со 23 поени.

Кај поразените Мастерс ја предводеше листата на стрелци со 16 кошеви.

Тимот на Плоешти во следното коло ќе се соочи со Рапид Букурешт.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни