Маестралниот Кантона на свој начин го исмеа новиот имиџ на Нејмар (Фото)

nejmar

Сите оние кои подолго време го следат фудбалот многу добро го познаваат Ерик Кантона како по своите квалитети на теренот, така и по неговите лудости на тревникот, но и надвор од него.

Французинот воедно е познат како човек без влакна на јазикот кој секогаш директно посочува што мисли, па така некогашниот ас на Лидс Јунајтед и Манчестер Јунајтед на свој начин го поздрави новиот имиџ, фризура на бразилскиот репрезентативец Нејмар.

-Стилот на Нејмар… шпалеги ал денте, -напиша Ерик под својата фотографија на Инстаграм.

Facebook Коментари