Поврзете се со нас

Шпанија

Мадридското дерби од поинаков агол: „Кралевите“ се „убија“ од танцување, Коке и Симеоне употребија оружје за да ги запрат (ВИДЕО)

Објавено

на

Големата градска пресметка меѓу Атлетико и Реал Мадрид заврши со триумф на актуелниот шпански шампион со 2-1.

Ова беше дуел кој донесе доста тензија, нервоза, а во таа атмосфера подобро се најдоа гостите кои го освоија „Ванда Метрополитано“.

Иако оваа средба се одигра во неделата се уште се говори за истата, па дечките од „Фор-фор-тунс“ направија уште едно ремек дело во свој стил и на свој препознатлив начин во кратки црти покажаа што се случи во шпанската престолнина.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни