Поврзете се со нас

Шпанија

Мадридистите се жалат пред „Ел Класико“: Утре играме против Барселона и судиите (ВИДЕО)

Објавено

на

Foto:twitter.com/realmadrid

Утре Барселона и Реал Мадрид имаат нова битка и тоа во полуфиналето на Купот на Шпанија, реванш средба на која домаќините ќе тргнат со предност од 1-0.

Ова е доста важен меч за двете екипи затоа што кој и да излезе како победник од истиот ќе има голема шанса да стигне до трофејот во ова натпреварување. Главен судија ќе биде Мартинез Мунуера, додека за Гонзалес Гонзалес ќе ја има главниот збор во ВАР собата, избор за кој има доста критики од Мадрид.

На навивачите на „кралевите“ и оние кои се блиску до клубот не им се допаѓа изборот на арбитри, па беше објавено видео со некои грешки од мечевите кои овие двајца му ги суделе на шпанскиот великан.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни