Поврзете се со нас

Италија

Лукаку се врати во Милано, неговата насмевка се кажува (ВИДЕО)

Објавено

на

Ромелу Лукаку се враќа во старата средина и ќе потпише за италијанскиот вицешампион Интер.

Тој прави кам-бек во тимот од Милано по само една сезона, а неговото пристигнување привлече многу внимание, интерес, а говорот на неговото тело, неговата насмевка јасно покажуваат колку е среќен и задоволен што одново ќе го носи дресот на „нероаѕурите“.

Зделката меѓу Интер и Челси се очекува наскоро да биде објавена или поточно откако Белгиецот ќе ги заврши сите оние стандардни процедури, прегледи и слично.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни