Поврзете се со нас

Лига Европа

Лукаку претвори атрактивна акција во гол за победа, Ливерпул направи пресврт во Линц (Видео)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/OfficialASRoma

Ливерпул имаше негатива на полувреме на дуелот со ЛАСК од групната фаза на Лига Европа, но успеа да направи пресврт во продолжението.

Флекер со убав погодок донесе предност за австрискиот тим, а на израмнување се чекаше до 56. минута, кога Дарвин погоди од белата точка и го најави враќањето на фаворитот.

Во продолжение, Диаз и денеска резервистот Салах погодија по еднаш за конечни 1:3 и подобрување на расположението кај Јирген Клоп.

Рома исто така оствари гостинска победа, а поведе против Шериф во надополнувањето на првиот дел кога нафрлувањето на Паредес заврши со автогол на домашниот тим. Шериф се врати со погодок во 57. минута, но Рома возврати со погодок на големото засилување Ромелу Лукаку.

Белгиецот претвори во гол една атрактивна акција со неколку брзи додавања на гостинскиот тим, поставувајќи ги конечните 1:2.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни