Поврзете се со нас

Италија

Лукаку ја повтори контроверзната прослава и во ЛШ: Тоа е тајна, ќе откријам што значи на крајот од сезоната (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/Inter_en

Ромелу Лукаку забележа нестварни промашувања на последните два натпревари во Серија А, но и покрај тоа, вечерва презема голема одговорност и покажа дека има голема самодоверба.

Непосредно откако влезе во игра, Лукаку ја зема топката во свои раце и реши да го изведе пеналот кој го доби Интер, а потоа прецизно стрелаше и ја потврди големата победа од 0:2.

Со овој резултат на гостувањето во Бенфика, Интер со една нога е во полуфиналето во Лигата на шампионите, но на италијанските новинари големо внимание им предизвика и контроверзната прослава на Лукаку, поради која минатата седмица доби исклучување против Јувентус.

Белгиецот ја повтори истата прослава по голот за 0:2, но на новинарите не им открил какво значење има истата.

– Се обидувам да му помогнам на тимот и се обидувам да се вратам во форма. Прослвата? Тоа останува тајна за вас. Ќе ја откријам тајната на крајот од сезоната. Одигравме многу интелигентен меч и можевме да победиме со поголема разлика. 2:0 е добар резултат и сега мора да повториме вакви перформанси и во Серија А, – изјави Лукаку.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни