Лука Зидан се испроба во улога на напаѓач и со луд потег го посрамоти Одриозола (Видео)

luka-zidane

Лука Зидан го дочека своето деби во Примера на „Сантијаго Бернабеу“ благодарение на својот такто Зинедин Зидан, а иако игра на комплетно различна позиција од славниот Французин, голманот на Реал Мадрид сега докажа дека наследил дел од магијата која ја поседуваше елегантниот Зизу.

На еден егзибициски тренинг кој се одржа во Валдебебас, Лука се испроба во улога на напаѓач, а трикот кој му го продаде на Одриозола беше до толку брутален, што доби аплауз од останатите соиграчи…

Facebook Коментари