Поврзете се со нас

НБА

Лука во елемент: Дончиќ постигна пет поени за три секунди (ВИДЕО)

Објавено

на

Тимот на Далас Маверикс не успеа да ја продолжи победничката серија и загуби од Феникс Санс со 109-101 на средбата која рано утрово се одигра во Тексас.

На Маверикс не му беа доволни ниту 28 поени на Лука Дончиќ кој во финишот на првиот дел имаше потег со кој ги крена на нозе сите домашни фанови. Имено Словенецот прво уфрли два поени, па украде топка по што се звукот на сирената погоди тројка или севкупно даде пет коша за три секунди.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни